טיולי אופניים

סמר בייק הוטל טיולי אופניים > 2011 > ספטמבר > 21 > טיולי אופניים בטבע

טיולי אופניים בטבע

יחידים, זוגות ומשפחות רבות מעדיפות לצאת אל טיולי אופניים בטבע מאשר בערים הגדולות.

הסיבות המרכזיות לכך הן: הרצון ליהנות מהמדינה היפהפייה שלנו, הרצון ללמד את הדורות הבאים אודות המדינה וכן לשמור על איזון הנפש והגוף על ידי פעילות ספורטיבית במרחבים פתוחים עם נופים ואתרים מעניינים. שילוב של ספורט, לימוד והנאה בא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר על ידי יציאה אל טיולי אופניים בטבע.

אם אתם מעוניינים להוציא לפועל את השילוב המקסים הזה ואין לכם אופניים. אל דאגה, בצפון ובדרום הארץ מצויות נקודות רבות בהן תוכלו להשכיר אופניים ואף לצאת עם כל המשפחה או החברים לטיול בליווי מדריך מוסמך.

משפחות חובבות

בעשור האחרון אנו רואים את ילדנו יושבים שעות מול המחשב, דולים מידע ומתקשרים באמצעות רשת האינטרנט. כל התפתחות (במקרה זה התפתחות טכנולוגית) היא דבר מבורך, אך אין זה אומר כי אינכם יכולים להנחיל להם את אהבת הארץ, בדיוק כפי שאתם חוויתם.

אנשים רבים גדלו בחיק החברה להגנת הטבע ותנועות הנוער והחוויות המהנות ביותר הזכורות להם הן של טיולים ארוכים וקצרים בחלקים שונים של ישראל ואהבת הטבע והמולדת.

כעת, הגיע הזמן ללמד את ילדנו ולאפשר להם לחוות את החלקים היפהפיים שאותם אנחנו חווינו בגילם, באמצעות יציאה של כל המשפחה או מספר משפחות אל טיולי אופניים בטבע.

המרחבים של הנגב, האתרים השונים בדרום, החיות המיוחדות שחיות שם. המרחבים הירוקים והנוף המשגע של הצפון. כל אלו ועוד יכולים להוות חוויה בלתי נשכחת אם תחליטו לקחת את כל המשפחה לאזורי הטבע של ישראל. שיעור גיאוגרפיה ומולדת אשר קם לתחייה באמצעות פעילות ספורטיבית והכרת המקומות השונים במדינתנו תוך כדי רכיבה.

כמו כן, אם הילדים שלכם אינכם מעוניינים לחוות את הטבע באמצעות הרגליים, שכן הם מתעייפים מהר או שמגדירים הליכה כפעילות משמימה, תמיד תוכלו להציע להם טיולי אופניים בטבע, שם הם יוכלו להוציא את כל האדרנלין שבתוכם.

טיולי אופניים בטבע- כושר ובטיחות

אם החלטתם על טיול אופניים בטבע חשוב מאוד לשמור על כל כללי הבטיחות ולוודא מראש שהמסלול אותו אתם בוחרים מתאים לדרגת הקושי (תלוי בכושר) שלכם ושל כל המשפחה.

ישנם מסלולים רבים בעלי דרגת קושי שונה ולכן חשוב מאוד לברר זאת קודם לכן, על מנת שהרכיבה עצמה תהיה מהנה ולא סיוט בגלל שבחרת בדרגת קושי גבוהה והילדים אינם יכולים לעמוד בקצב או בקושי של דיווש באותו מסלול.

כמו כן, חשוב מאוד שתחבשו קסדה בעת הרכיבה, תצטיידו במים, ערכת עזרה ראשונה וכן אמצעי סלולארי או כל אמצעי אחר אשר יעזור לכם להזעיק עזרה במקרה הצורך. באם אתם בוחרים בטיולי אופניים מאורגנים, המדריך הוא זה שיהיה אחראי על כל הקשור בבטיחות.