טיולי אופניים

סמר בייק הוטל טיולי אופניים > 2011 > ספטמבר > 21 > טיולי אופניים בנגב

טיולי אופניים בנגב

טיולי אופניים הם הטרנד האופנתי החדש של רבים מאזרחי ישראל בשנים האחרונות.

אם תמיד הופתעתם מכמות האנשים אשר נוסעים באופניים במדינות אירופה, כיום, במדינתנו תוכלו להבחין כי מגמת טיולי האופניים גדלה מדי שנה.

אין זה מקרי כי ראש עיריית תל אביב החליט להורות על סלילת נתיבי אופניים לאורך העיר וכי ישנם מוקדים רבים בהם אתם יכולים לשכור אופניים למספר שעות על מנת לטייל בעיר.

טיולי משפחות במדינתנו היפהפייה תמיד היוו אטרקציה וכעת כאשר יש נגישות לחנויות וחברות רבות אשר משכירות אופניים ומציעות טיולי אופניים בליווי מדריך, ניתן ליהנות מטיולים אלו גם בצפון הארץ, במרכז וכן מטיולי אופניים בנגב.

 

טיולי אופניים בנגב- הייחוד

אם אתם מתלבטים באם לערוך טיולי אופניים בנגב או טיולי אופניים עם כל המשפחה או עם קבוצת חברים בחלקים אחרים של המדינה, חשוב שתקראו קמעה אודות הייחוד והיופי של החלק הדרומי של מדינת ישראל, (הנגב) ותגיעו להחלטה באם זהו היעד הבא שלכם לטיול.

הנגב מצוי בחלק הדרומי של מדינת ישראל וכולל כשישים אחוז ממדינתנו. חמשת המכתשים של הנגב וכן החי והצומח של אזור הנגב מהווים אטרקציה למטיילים רבים ומשפחות רבות בוחרות את הנגב כיעד אטרקטיבי בכל הקשור אל טיולי קמפינג וכן טיולי אופניים בנגב.

ישנם מסלולי רבים המוצעים לקהל הרחב של משפחות וקבוצות חברים המעוניינות לטייל באזור הנגב, ביניהם מסלולים מעגליים אשר יאפשרו לכם להחנות את הרכב שלכם במיקום מסוים ולחזור אל אותו מיקום.

 

טיולי אופניים בנגב- מסלולים אטרקטיביים

אם כבר החלטתם כי אתם מעוניינים לצאת עם כל המשפחה או עם קבוצת חברים אל טיול אופניים בנגב, ואינכם יודעים כיצד לתכנן את המסלול ומהם המסלולים האטרקטיביים בחלק זה של המדינה, בוודאי תשמחו לדעת כי יש באפשרותכם לטלפן אל אחת מחברות הטיולים בנגב אשר ישמחו להציע לכם מסלולים אטרקטיביים בליווי מדריך וכן מסלולים עצמאיים. חלק מאותם מסלולים הינם:

ירוחם/ שדה בוקר/ניצנה- כאן תוכל ליהנות מטיולי אופניים סובב ירוחם, רכס בוקר, הרי רכב וערקוב, מסלול הטרסות הידוע, דרך הבשמים, הר סעד וכן חלוקים.

כמו כן, תוכלו לברר אודות מסלולים שונים בערבה, בבשור, בערד וכמובן בים המלח.

 

נקודות חשובות לבחירת מסלול טיולי אופניים בנגב

בעת בירור מסלולים לטיולי אופניים באזור הנגב, חשוב שתוודאו לגבי הנקודות הבאות:

סוג המסלול- האם מדובר במסלול מעגלי המתחיל ומסתיים באותה נקודה או האם מדובר במסלול שבו תצטרכו ללכת או למצוא טרמפ חזרה למיקום בו החנתם את רכבכם.

אורך המסלול- ישנם מסלולים קצרים של 10 קילומטר ואילו קיימים מסלולים של 36 קילומטר ומעלה. חשוב מאוד שתתאימו את אורך המסלול לשעות הטיול אותן אתם מקציבים לעצמכם.

דרגת קושי- דרגת הקושי של המסלולים משתנה מקל מאוד ועד דרגת קושי רב.

אם אינכם בכושר, או שהחלטתם לקחת אתכם את כל המשפחה, בררו האם דרגת הקושי מותאמת לכם.

מה כולל המסלול- בררו מה כולל המסלול, האם הוא אטרקטיבי לכם והאם מדובר בנופים ואטרקציות אשר יעניינו אתכם. הרי בסופו של דבר זהו חלק חשוב מאוד מהטיול עצמו.