טיולי אופניים

סמר בייק הוטל טיולי אופניים > 2012 > מרץ > 19 > טיולי אופניים, מקורות מים, נחלים, ומעיינות

טיולי אופניים, מקורות מים, נחלים, ומעיינות

טיולי אופניים, מקורות מים, נחלים, ומעיינות

 

טיולי מים אל מקורות מים, נחלים ומעיינות הם חוויה נהדרת ומהנה, לכל אחד בין אם זה משפחה עם ילדים, או זוג מאוהבים, יש מי שיהפוך טיול אופניים לאורכו של הירדן לטיול רומנטי מלא באינטימיות, ויש מי שיהפוך טיול אופניים בנחל שניר לחוויה משפחתית מגבשת וזמן איכות משפחתי ומרתק.

טיולי אופניים לאורכם של נחלים, ערוצי מים, או במסלולים רכיבה שמגיעים בסופו של דבר אל מעיינות מפכפכים, הם טיולי אופניים מאוד נפוצים, משום שרוכבי אופניים רבים אוהבים לטייל בקרבתו של הטבע האמיתי, ולאורכם של נחלים, או בדרך עפר המובילה אל מעיינות מים שופעים.

 

טיולי אופניים כאלו צריך לדעת לערוך אותם בצורה נכונה ובטוחה.

המטייל הרוכב על האופניים צריך להגיע עם מפת סימון שבילים ועליו לדעת באיזה שביל עליו לרכב ואיזה צבע צריך להיות לשביל.

האם השביל שהוא עומד לרכב בו הוא שביל מעגלי או שביל קוי, ובהתאם לכך עליו לדעת מה לעשות עם כלי הרכב שאיתם הוא מגיע.

מומלץ לא לרכב בטיולי אופניים לבד אלא בקבוצה עם עוד אנשים שתמיד יוכלו לעזור לרוכב האופניים בעת צרה, ומי שבכל זאת מחליט לרכב בטיול אופניים לאורך נחל כלשהו רצוי שיידע את אחד מחבריו על כך.

כמו כן חשוב לדעת האם מותר להיכנס למים הזורמים בנחל, האם מותר לשתות ממי המעיין, האם המים מזוהמים ועוד.

 

גם טיולים לאורכם של נחלים יכולים להיות ברמות שונות, יש טיולים לאורכם של נחלים מישוריים, ויש טיולים לאורכם של ערוצי נחלים הררים ומפותלים, יש טיולים קצרים ויש טיולים ארוכים, ולכן חשוב לבחור את טיול האופניים המתאים לכם.

 

משפחות עם ילדים יכולות לטייל בטיולי אופניים קלים לאורכם של נחלים שקטים כמו למשל טיול לאורכו של נחל אלכסנדר, או טיול באזור הירדן השקט, רוכבים מנוסים המחפשים טיולי אתגר יכולים לבחור טיולי אקסטרים כמו טיול אופניים בנחל ארבל, או טיול אופניים בנחל קטלב.

מי שמחפש טיולי אופניים רומנטיים רצוי שידאג לערוך טיולי אופניים ליליים באור ירח מלא לאורכם של נחלים, או לעבר מעיינות ושם יבצע פיקניק רומנטי, ויביא את כל המצרכים הדרושים לשם יצירת אווירה רומנטית בקרבת המעיין. בישראל ובעיקר באזור הרי ירושלים יש שפע של מעיינות המתאימים לפיקניקים רומנטיים.

 

אז לא משנה איזה מסלול תבחרו ולאיזה נחל או מעיין תגיעו, רק שתהנו מהטיול והדיווש לאורכו של הטיול, כי אין כמו טיול אופניים ושמיעת פכפוך המים שליד.