טיולי אופניים

סמר בייק הוטל טיולי אופניים > 2013 > ספטמבר > 29 > טיולי אופניים בדרום

טיולי אופניים בדרום

אין כמו טיולי אופניים בדרום הארץ! עם ישראל אוהב מאוד לטייל באופניים ואחד מהאיזורים היפים והמיוחדים ביותר לטיולים הללו הוא איזור הדרום. מדי שבת ניתן לראות זוגות, משפחות וקבוצות של חברים מדוושים על האופניים שלהם באיזור הדרום (וגם בשאר חלקי הארץ). הנוף המדברי הקסום של הדרום והאתרים הרבים שניתן לבקר בהם, מושכים אליהם אין ספור מטיילים, ולחלק מהמקומות ניתן בהחלט להגיע עם אופניים. כל מה שצריך זה לאהוב לרכב על אופניים, וכמובן גם זוג אופניים איכותי. עוד על טיולי אופניים בדרום בכתבה הבאה.

מתי כדאי לצאת לטיולי אופניים בדרום?

מדינת ישראל בורכה במזג אוויר נפלא ובימים רבים של שמש. הימים בהם יורד גשם בדרום הם מעטים מאוד, ולכן ניתן כמעט בכל ימות השנה לצאת לטיולי אופניים בדרום. תקופת הקיץ בה חם מאוד בדרום היא קשה יותר, אך גם בה ניתן לטייל בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות בין הערביים. ברוב חודשי השנה ניתן לערוך טיולי אופניים בכל שעות היממה בצורה בטיחותית וללא כל בעיות. באיזור עין גדי, ים המלח, מישור החוף הדרומי ואפילו באיזור אילת, יש אין ספור מסלולים נהדרים לטיולי אופניים. ניתן לתכנן טיול רומנטי עם בן או בת הזוג, טיול משפחתי עם הילדים או טיול עם החברים. כמובן שרצוי לתכנן את המסלול מראש ולקחת את הציוד הנדרש במקרה של טיול ארוך או טיול הכולל גם לינת לילה (קמפינג). חשוב לזכור כי רכיבה באופניים היא בריאה מאוד, משפרת את הכושר ומסייעת לשמור על אורח חיים בריא. מצד שני אסור להזניח את הפן הבטיחותי ולכן יש לשמור על כל כללי הזהירות בכבישים.

למי מתאימים טיולי אופניים בדרום?

 

התשובה לשאלה זו היא פשוטה מאוד – לכל מי שאוהב לרכב על אופניים ולכל מי שמוקסם מנופי דרום ישראל. השילוב בין איזור המדבר הפראי לבין הרכיבה על האופניים הוא שילוב מושלם, ולכן כל כך הרבה רוכבים נמשכים לאיזור זה. חשוב כמובן להצטייד באופניים ברמה גבוהה ככל האפשר (בהתאם לתקציב שלכם), בקסדה איכותית ובשאר הציוד הנלווה הדרוש. אז למה אתם מחכים? איזור הדרום מחכה לכם ולאופניים שלכם!